- Informacja o proponowanych formach wsparcia dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Przasnyszu.
- PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
- Wytyczne MEN, MZ i GIS dla szkół podstawowych – działalność opiekuńcza dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
- PROGRAM DLA SZKÓŁ - INFORMACJA DLA RODZICÓW
- BURMISTRZ MIASTA I GMINY CHORZELE
- INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY DOTYCZĄCA WYNIKÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
- PISMO MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY
- KONSULTACJE DLA KLASY VIII
- PEDAGOG RADZI
- Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
- Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów
- REKRUTACJA - POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE
- BEZPIECZEŃSTWO DANYCH
- 10 KROKÓW KU TEMU BY STAĆ SIĘ LEPSZYM RODZICEM
- Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu?
- CO WARTO MÓWIĆ DO DZIECKA
- KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - działania MEN
- ZASADY zdalnego nauczania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach
- 30 POZYTYWNYCH ZDAŃ
- APEL DZIECKA DO RODZICÓW
- INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
- SZANOWNI RODZICE...- informacja od pedagoga szkolnego
- STYPENDIA SZKOLNE
- DANE OSOBOWE BEZPIECZNE PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA
- PRZERWA ŚWIĄTECZNA-2020
- APEL MAZOWIECKIEJ POLICJI
- LIST POLICJI DO RODZICÓW
- LIST DYREKTORA DO RODZICÓW
SZANOWNI RODZICE!
Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest szczególna i wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji oraz współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Kształcenie na odległość wymaga wykorzystania nowych narzędzi oraz stosowania zupełnie innych niż dotychczas metod nauczania.
W tej wyjątkowej sytuacji niezbędne jest współdziałanie Rodziców ze szkołą. Wzajemna współpraca i odpowiedzialne podejście do kształcenia na odległość, to klucz do efektywnego organizowania czasu uczniów w domu.
Drodzy Rodzice, proszę Was o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce.
Przekazuję Państwu kilka wskazówek, które mogą być pomocne w kształceniu na odległość:
1. W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji i zainteresowań dziecka oraz na odpoczynek i wzmacnianie relacji rodzinnych.
2. Zaplanuj czas dziecka i podziel go na np. cztery grupy:
a. edukacja – będą to np.: indywidualna praca ucznia z materiałami przekazanymi lub wskazanymi przez nauczyciela i według jego wskazówek oraz inne formy nauki ucznia (w tym wykonywanie prac domowych, ćwiczeń, lektura),
b. sport – w obecnej sytuacji to przede wszystkim wszelkiego rodzaju aktywności ruchowe możliwe do wykonania w warunkach domowych,
c. dom – to obowiązki domowe, w których wypełnianie dziecko powinno być zaangażowane (sprzątanie, pomoc przy posiłkach), obowiązki, czasem najbardziej żmudne mogą być atrakcyjne, bo jest to czas spędzony wspólnie z rodziną,
d. rozrywka – to każda forma zabawy i odpoczynku, która minimalizuje poczucie braku kontaktu z rówieśnikami, okazja do podzielenia się z dziećmi swoimi pasjami, wspólne gry planszowe.
3. Nauka w domu, w sposób bardziej samodzielny, staje się rzeczywistością. Zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej pracy.
4. Pozostań w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami. Udostępnij im swój numer telefonu, adres mailowy, sprawdzaj stronę internetową szkoły.
5. Zgłaszaj szkole na bieżąco swoje spostrzeżenia i wnioski, w szczególności dotyczące przebiegu nauczania na odległość, np. trudności techniczne, zasoby i możliwości sprzętowe dostępne dla Twojego dziecka.
6. Pomóż dziecku, szczególnie w przypadku dzieci młodszych, zorganizować warunki do nauki w domu – kącik, pomieszczenie, dostęp do komputera, tablet itd.
7. Wspólnie z dzieckiem ustalcie godziny nauki, przeplatane odpoczynkiem (zabawa, sport, rozrywka) lub innymi aktywnościami, np. prace w domu na rzecz rodziny.
8. Zachęcaj dziecko do systematycznego uczenia się. Nagradzaj za pilność, systematyczność i samodzielną naukę.
9. Pomóż dziecku w pobieraniu materiałów, zrozumieniu poleceń. Motywuj do samodzielnego rozwiązania zadań, doradź, w jaki sposób ma przechowywać pobrane materiały i swoje rozwiązania.
10. Jeżeli Twoje dziecko zdaje w tym roku egzamin ósmoklasisty, zachęć je do skorzystania z materiałów publikowanych przez CKE, w tym z próbnych testów.
11. Zwróć szczególną uwagę dziecka na bezpieczne korzystanie z internetu. Przydatne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci znajdziesz na stronie https://ose.gov.pl/pakietyedukacyjne
12. Nadzoruj działania dziecka w sieci i rozmawiaj z nim o podejmowanych przez nie aktywnościach.
Z wyrazami szacunku
Weronika Zofia Wilkosz
Dyrektor szkoły